środa, 26 czerwca 2013

Cyberpunk 2053 - Przygotowanie do gry

W (przed)ostatnią sobotę miałem okazję zagrać wstępniaka do Cyberpunkowej kampanii. Poniżej kilka spostrzeżeń o Cyberpunku jakotakim (to był praktycznie mój pierwszy kontakt z systemem i mechaniką) i tym co miało miejsce w grze.Drużyna i MG

W grze udział wzięło 5 osób: Tenebrity, Gudrys, Gnoger ,TheTrueThing, oraz ja (Hargrim). Mistrzował Gnoger, który jako jedyny miał dłuższy kontakt z systemem i mechaniką. Niuanse mechaniczne wyjaśniał dość sprawnie. Sesja z przyczyn losowo-lokalowych odbyła się w kawiarni w Trafficu, mimo to było dość spokojnie i jako awaryjne miejsce spotkania Traffic wypadł dobrze.

Zaczęliśmy od krótkiego wprowadzenia i tworzenia postaci. Tutaj chciałbym nadmienić iż trwało to naprawdę masę czasu, co najmniej 3 godziny aby stworzyć 4 postaci graczy. Nie spieszyliśmy się zbytnio, ale przeglądanie bardzo długich list umiejętności, a następnie jeszcze dłuższej listy dostępnych wszczepów zajęło swoje. Tutaj chciałbym zwrócić uwagę na coś co aktualnie wydaje się trochę anachroniczne moim zdaniem - człowieczeństwo zależne od tego jak duża część naszego ciała pozostała biologiczna, a każdy wszczep obniża wartość Punktów Człowieczeństwa o pewną wartość, często losową. Z jednej strony ogranicza to pewnie mechaniczne nadużywanie wszczepów, z drugiej po uwzględnieniu tego, iż Punkty Człowieczeństwa to odpowiednik Sanity / Punktów Poczytalności. Niezbyt dobrze mi to ze sobą współgra. Mechanicznie pomysł się chyba zestarzał. Podobne rozwiązanie było chyba też w WEGowym Star Wars D6 - posiadanie wszczepów zwiększało ilość otrzymywanych punktów Ciemnej Strony Mocy.

W skład drużyny wchodzą następujące postaci:

Sara Norman (Tenebrity)- Amerykanka, specjalistka od wszczepów i technologii pochodnych, aktualnie pracująca dla korporacji Zetatach, na targach uzbrojenia w Warszawie odpowiadała za to aby ta część prezentacji wypadła jak najlepiej.Igor (Gudrys)- z pochodzenia Rosjanin, nomad zajmujący się dostarczaniem różnorakich przesyłek i paczek, mający na pieńku z półświatkiem. Nie lubi nowinek technicznych, nie posiada żadnych wszczepów. Aktualnie zatrudniony jako kierowca Aarona.
Aaron Acciai (Hargrim) - Amerykanin włoskiego pochodzenia, korporacyjny yuppie z ciągotami do hazardu, dyrektor sprzedaży na Europę w korporacji Zetatech. W Warszawie znalazł się z powodu targach na których prezentował nowy model pancerza wspomaganego swojej firmy TR-54.
Samson Weldon (TheTrueThing) - Afroamerykanin, jest ochroniarzem Aarona. Posiada sporo wszczepów poprawiających jego umiejętności i zdolności bojowo - ochroniarskie. Koneser telenoweli.

Świat gry

Świat przedstawiony to nasza rzeczywistość przesunięta o 30 lat do przodu, w której doszło do wydarzeń opisanych z grubsza w podręcznikach do CP (z tego co wiem). Gospodarka Chin się przegrzała, co doprowadziło do ich częściowej marginalizacji, a w Stanach wybuchł kryzys który wyniósł do realnej władzy wielkie korporacje. Związek Radziecki się odrodził, a Bliski Wschód zamienił się w nuklearne pustkowie po lokalnej wymianie ognia pomiędzy Iranem i Izraelem. Niedawno w Night City miały miejsce dwa wybuchy ładunków nuklearnych. Tyle wiemy na tą chwilę :).

W następnym poście opiszę pierwszą, krótką sesję i to co na niej ciekawego (lub nie) się działo.

2 komentarze:

  1. Zapewne za dwa lub trzy tygodnie. Wrzucę jeszcze jeden - dwa posty o tej, zobaczymy ile zdążę i uda mi się napisać.

    OdpowiedzUsuń